Lahana Çayı

LAHANA ÇAYI

Lahana çayı ürününün nasıl tüketilmesi gerektiği sorusu kilo vermek isteyen kişiler tarafından merak edilen sorular arasındadır. Lahana çayı hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için aşağıdaki başlıklara göz atmanızı öneririz.

Lahana çayı kalp ve damar hastaları ve tansiyon hastaları için uygun bir ürün değildir. Bu tür bir hastalığı olan kişinin muhakkak doktoruna danışması gerekir. Aşağıda yer alan konu başlıkları herhangi bir hastalığı olmayan, gebe olmayan ve emzirmeyen kadınlar için uygun olmaktadır. Tıbbi ilaç kullanan kişiler bu tür zayıflama çaylarını tüketmeden önce doktorlarına danışmak durumundadırlar. Lahana çayı tüketirken alkol tüketmemek gerektiği unutulmamalıdır. Alkol tüketimi hem kilo verimini zorlaştırır hem de sağlığı olumsuz yönde etkiler.

Lahana Çayı İçeriği Nedir?

Lahana çayı içeriğinde lahana, sinameki, mate, funda gibi bitkiler yer almaktadır. Bu bitkiler sindirim sistemini harekete geçirdiği için kabızlık sorununu da ortadan kaldırır. Ancak ishal problemi olan kişilerin bu tür çayları tüketmemeleri gerekir. Guatr ya da herhangi bir tiroid hastalığı olan kişiler de lahana çayı içmemelidirler.

Lahana çayı h kadar bitkisel içerikli bir çay olsa da bazı yan etkileri bulunur. Meydana gelebilecek yan etkiler ağız kuruluğu, mide bulantısı, ishal, tansiyon düşmesi, uykusuzluk problemi, hazımsızlık ve baş dönmesi gibi çeşitli komplikasyonlardır. Bu komplikasyonların ortaya çıkmaması için günde en fazla 2 kez tüketilmesi gerekir. Eğer kişinin ağır bir hastalığı varsa doktoruna danışmadan bu tür bitkisel içerikli çayları tüketmemesi gerekir.

Lahana Çayı Nasıl Kullanılır?

Büyük bir fincan içine 1 poşet lahana çayı konur ve üzerine kaynamış sıcak su eklenir. Birkaç dakika demlenmesi beklendikten sonra tüketilir.

Lahana çayı ağır bir hastalığı olan ve tıbbi ilaç kullanan kişiler için uygun değildir. Antidepresan gibi ağır tıbbi ilaçlar kullanan kişilerin bitkisel zayıflama haplarını ya da bitkisel zayıflama çaylarını tüketmemesi gerekir. Lahana çayı 15 yaşından büyük ve 80 yaşından küçük kişiler için uygun olan bir üründür. Bu yaş aralığının dışındaki kişilerin bitkisel çay tüketmeden önce doktora danışmaları önerilmektedir. Unutmamak gerekir ki bazı bitkiler bazı kişiler için faydalı olmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir